Opis

Dodane przez 12 lipca 2017

Telewizyjny przekaz na żywo przyszłością rozgłośni radiowych.

Słuchacze stacji radiowych, którzy w większości są również telewidzami, coraz częściej chcą nie tylko słuchać, lecz też oglądać swoich ulubionych prowadzących, ich gości, a także multimedia związane z tematem audycji.

Jeszcze kilka lat temu były to jedynie marzenia wymagających słuchaczy oraz chcących iść z duchem czasu nadawców. Dzięki postępowi technicznemu na naszych oczach trwa wielka metamorfoza stacji radiowych. Ich właściciele zdali sobie sprawę z większych wymagań współczesnych odbiorców. Studia radiowe coraz częściej wyposażane są w systemy web tv z kamerami. Obraz emitowany jest z zasady na żywo na stronie internetowej stacji. Po audycji pojawia się możliwość obejrzenia zarchiwizowanego materiału.

Słuchacze oczekują telewizyjnego przekazu na żywo z kilku względów. Dzięki interaktywności mogą oni telefonować lub łączyć się za pomocą komunikatorów internetowych, przesyłać własne zdjęcia i filmy. Dźwięk uzupełniony obrazem ma znacznie większą siłę ekspresji i oddziałuje na więcej zmysłów. Przekaz na żywo jest dla widzów bardziej wiarygodny, bo nie można go zmanipulować. Narracja telewizyjna z wykorzystaniem kilku planów dłużej utrzymuje uwagę widza.

System AUTO DIRECTOR pozwala nadawać taki przekaz w sposób profesjonalny i zarazem automatycznie, bezobsługowo. Znacznie obniża to koszty nadawania. System

System wyposażony jest w oprogramowanie i sprzęt umożliwiające wybór pomiędzy dwoma rodzajami realizacji wizji:
a/ tryb automatyczny,
b/ tryb manualny

W opcji automatycznej realizator najpierw przygotowuje program do pracy. Wybiera, które mikrofony będą używane (zależnie od liczby gości i ich miejsc w studiu), decyduje, jaki styl realizacji ma obowiązywać – zależnie od charakteru rozmowy, stylu, tematyki (np. dynamiczny: krótkie ujęcia, częste zmiany planów i miksy, tradycyjny lub wolny – czyli rzadsze zmiany planów, dłuższe ujęcia), przygotowuje grafikę (jeśli będzie potrzebna, np. podpisy – tzw. “wizytówki” gości, prowadzących, tematy rozmowy, plansze początkowe i końcowe itp.) uruchamia streaming i/lub nagrywanie, a następnie włącza tryb AUTO i nadzoruje pracę systemu.
W każdej chwili może przełączyć się na tryb ręczny i sterować systemem, lub działać w opcji “półautomatycznej”, wykorzystując tylko czasami wybrane scenariusze (np. zestawy miksów między kamerami powiązanych z automatycznymi panoramami kamer itp.)

Urządzenie sterujące automatyczną realizacją działa analizując sygnały z mikrofonów używanych w studiu (ma wejście i wyjście dla tych sygnałów) lub osobnych mikrofonów „sterujących”, umieszczonych w pobliżu oryginalnych mikrofonów studyjnych.

Oprogramowanie współpracuje ze sobą i służy do przeprowadzenia półautomatycznej i automatycznej realizacji TV. Polega ona na wyzwalaniu wcześniej zdefiniowanych scenariuszy realizacji. Umożliwia wcześniejsze zaprogramowanie sekwencji takich parametrów jak automatyczna zmiana toru miksera wizji i fonii po upływie określonego czasu, zmiana presetów poszczególnych kamer zrobotyzowanych, wyzwalanie plików multimedialnych, efekty przejść (transition) i ustawiane przez użytkownika długości odstępów czasowych między poszczególnymi rozkazami. Dzięki temu tworzone relacje i programy TV są wyjątkowej jakości także od strony formalnej, a obsługa systemu jest wyjątkowo prosta.
Scenariusze są tworzone w pliku tekstowym, przy pomocy łatwych do zapamiętania rozkazów.

Programy współpracują z głównym programem sterującym: LiveTvStudio 4. Wyposażony jest w serwer www, który umożliwia m.in. tworzenie i udostępnianie w sieci LAN lub internet dedykowanych stron www do jeszcze łatwiejszego sterowania systemem – przez dowolną przeglądarkę na komputerach PC/MacOS, na tablecie lub smartfonie.

W prezentowanym filmie znajdziecie Państwo odpowiedź na pytanie, jak działa system AUTO DIRECTOR i jak w prosty i niedrogi sposób stworzyć własną telewizję w studiu radiowym, podnosząc atrakcyjność swoich audycji.

Kontakt do firmy Live TV Systems, dystrybutora i instalatora systemów LiveTV.
LIVE TV SYSTEMS
ul. Domaniewska 47,
02-672 Warszawa
tel. 660272734
e-mail: info(at)livetvsystems.pl

Comments are closed.